Podcast z serii: Sieci komputerowe

Sieci komputerowe (#1) Podstawy sieci

MP3

Obecnie chyba mało kto wyobraża sobie otaczający nas świat bez komputerów, telefonów oraz wielu innych urządzeń elektroniki użytkowej. Urządzenia te oferują nam ogromny zbiór funkcji oraz możliwości ułatwiających wykonywanie codziennych czynności, pomocnych też w pracy oraz nauce. Wiele z tych funkcji byłaby bezużyteczna gdyby nie jeden, zasadniczy aspekt, a mianowicie możliwość szybkiej komunikacji i wymiany danych.

Właśnie dzięki temu, że mamy taką możliwość, w bardzo krótkim czasie jesteśmy w stanie skontaktować się ze znajomymi, którzy aktualnie przebywają na drugim końcu świata, zapłacić w kilka sekund rachunek za prąd, czy kupić sobie nowe trampki nie wychodząc z domu. Oczywiście nie będę tutaj przedstawiał wszystkich zalet dostępu do Internetu, bo nie to jest tematem przewodnim kursu, chciałbym jednak abyście uzmysłowili sobie, że wszystko to, co jesteście w stanie zrobić za pomocą swojego komputera czy smartfonu, ma jeden, wspólny mianownik. Mianownikiem tym jest, a właściwie są sieci komputerowe, których stworzenie kilkadziesiąt lat temu, stanowiło podwaliny do dzisiejszego Internetu.

Wersja w YouTube

Pliki do odcinka i linki

Obudowa dydaktyczna i testyPasja informatykiForum dyskusyjneMiroslawZelent.plEgzamin-E13.plTrenażer egzaminu zawodowegoWspółpraca reklamowaFAQDonatePatroniteFacebookGoogle+iTunesYouTubeHarmonogram publikacjiLista Patronów

Podobne odcinki

Scroll to top