Podcast z serii: Sieci komputerowe

Sieci komputerowe (#2) Modele ISO/OSI oraz TCP/IP

MP3

Wzajemna na komunikacja urządzeń w sieci komputerowej składa się z kilku etapów, z kilku elementów. Każdy z nich jest tak samo ważny, ponieważ na każdym z nich realizowane są zadania niezbędne do poprawnej komunikacji. Etapy te określone są przez tak zwane modele warstwowe. Każdy z Was, kto spotkał się już z modelami warstwowymi wie, że zrozumienie tego tematu stanowi podwaliny do zdobywania dalszej wiedzy i umiejętności w zakresie sieci komputerowych. Istnieją dwa warstwowe modele, są nimi model protokołów TCP/IP oraz model odniesienia ISO/OSI.

Z jednej strony są do siebie podobne, z drugiej jednak każdy z modeli charakteryzuje się nico innym podejściem do sposobu komunikacji. Zanim jednak omówimy oba te modele i wyjaśnimy różnice pomiędzy nimi, opowiemy sobie po co i dlaczego w ogóle są one stosowane, jaka jest ich rola oraz jakie korzyści wynikają z ich zastosowania. Podział procesu komunikacji sieciowej na poszczególne warstwy niesie za sobą wiele korzyści.

Wersja w YouTube

Pliki do odcinka i linki

Obudowa dydaktyczna i testyPasja informatykiForum dyskusyjneMiroslawZelent.plEgzamin-E13.plTrenażer egzaminu zawodowegoWspółpraca reklamowaFAQDonatePatroniteFacebookGoogle+iTunesYouTubeHarmonogram publikacjiLista Patronów

Podobne odcinki

Scroll to top