Podcast z serii: Sieci komputerowe

Sieci komputerowe (#7) Podsłuchiwanie sieci, program Wireshark

MP3

Przez ostatnie sześć odcinków poznawaliśmy sieci komputerowe od strony teoretycznej. Omówiliśmy sobie czym jest sieć, z jakich elementów się składa, no i co najważniejsze poznaliśmy jak przebiega cały proces komunikacyjny. To były bardzo ważne zagadnienie, niezbędne dla rozumienia idei sieci komputerowych oraz komunikacji. Przepracowanie tych sześciu odcinków, w których zawarta została spora cześć teorii sieci komputerowych, było bardzo ważne, gdyż to pozwala nam teraz pójść o krok dalej w nauce.

W dzisiejszym odcinku zajrzymy do karty sieciowej, poprzez którą komputery jak również inne urządzenia komunikują się w sieci. Dzięki temu zobaczymy co tak naprawdę dzieje się w sieci oraz jak wiele danych przesyłanych jest w każdej sekundzie, nawet jeśli wydaje nam się, iż w danym momencie sieć nie jest używana. Co więcej pokażę Wam, jak łatwo jest odczytać loginy i hasła dostępowe do usług sieciowych, jeśli te nie stosują szyfrowania komunikacji.

Wersja w YouTube

Pliki do odcinka i linki

Wpis blogowy do odcinkaPasja informatykiForum dyskusyjneMiroslawZelent.plEgzamin-E13.plTrenażer egzaminu zawodowegoWspółpraca reklamowaFAQDonatePatroniteFacebookGoogle+iTunesYouTubeHarmonogram publikacjiLista Patronów

Podobne odcinki

Scroll to top